ResistAid

ResistAid je prírodná zložka na posilnenie imunity vyrábaná spoločnosťou LONZA v Amerike. Vyrába sa zo smrekovcov pomocou patentovaného procesu extrakcie na vodnej báze. ResistAidTM obsahuje rozpustnú vlákninu arabinogalaktán a bioaktívne polyfenolické flavonoidy, vďaka čomu patrí medzi antioxidanty.

Arabinogalaktán konzumujú ľudia už tisíce rokov a nachádza sa v mnohých bežných zeleninách, ako aj bylinkách. Hlavným komerčným zdrojom tohto dlhého, husto rozvetveného polysacharidu s vysokou molekulovou hmotnosťou sú severoamerické smrekovce. V bunkových a zvieracích modeloch môže arabinogalaktán zo smrekovca zvýšiť prirodzené zabíjačské bunky a makrofágy, ako aj sekréciu prozápalových cytokínov. Klinická štúdia na ľuďoch ukázala, že arabinogalaktán zo smrekovca zvyšuje obranyschopnosť organizmu proti infekciám z prechladnutia. Arabinogalaktán zo smrekovca znížil frekvenciu epizód prechladnutia o 23%.

Podľa publikácie z roku 2013 môže arabinogalaktán zo smrekovca (ResistAid) vďaka svojim imunostimulačným vlastnostiam predchádzať infekciám z prechladnutia. Štúdia zisťovala vplyv podávania prípravku ResistAid na výskyt prechladnutia v porovnaní so skupinou s placebom. Arabinogalaktán znížil výskyt prechladnutia (p = 0,055). Počet účastníkov postihnutých infekciou bol po konzumácii arabinogalaktánu výrazne nižší ako pri konzumácii placeba.

Prechladnutie je vírusová infekcia, ktorá v západných krajinách predstavuje významnú ekonomickú záťaž. Výskum a vývoj výživových možností na zníženie výskytu a závažnosti bežného prechladnutia je v súčasnosti stredobodom záujmu a arabinogalaktán zo smrekovca sa javí ako sľubný podporný prostriedok.

https://www.lonza.com/news/141001-resistaid-patent

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3856471/

https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1185/03007995.2013.765837 

https://nutritionandmetabolism.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12986-016-0086-x

Názov:
ResistAid

Latinský názov:
ResistAid

Súvisiace produkty

  • Swiss Prebiotix Ultra prEbiotický prípravok s komplexným zložením. Je zdrojom 4 plnohodnotných oligosacharidov, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie rovnováhy črevnej flóry. Fruktooligosacharidy priaznivo pôsobia na celkové fungovanie imunitného systému, ako aj poskytujú živiny pre prospešné baktérie nachádzajúce sa v hrubom čreve, čím podporujú ich životný proces. Hlavná zložka prípravku je ResistAid®, ktorá vyhrala viaceré inovačné ceny, napr. cenu VITAFOOD v roku 2015. Vhodné aj pre vegánov.

    Swiss Prebiotix Ultra

     17.90

    Swiss Prebiotix Ultra prEbiotický prípravok s komplexným zložením. Je zdrojom 4 plnohodnotných oligosacharidov, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie rovnováhy črevnej flóry. Fruktooligosacharidy priaznivo pôsobia na celkové fungovanie imunitného systému, ako aj poskytujú živiny pre prospešné baktérie nachádzajúce sa v hrubom čreve, čím podporujú ich životný proces. Hlavná zložka prípravku je ResistAid®, ktorá vyhrala viaceré inovačné ceny, napr. cenu VITAFOOD v roku 2015. Vhodné aj pre vegánov.