ResistAid

ResistAid je prírodná zložka na posilnenie imunity vyrábaná spoločnosťou LONZA v Amerike. Vyrába sa zo smrekovcov pomocou patentovaného procesu extrakcie na vodnej báze. ResistAidTM obsahuje rozpustnú vlákninu arabinogalaktán a bioaktívne polyfenolické flavonoidy, vďaka čomu patrí medzi antioxidanty.

Arabinogalaktán konzumujú ľudia už tisíce rokov a nachádza sa v mnohých bežných zeleninách, ako aj bylinkách. Hlavným komerčným zdrojom tohto dlhého, husto rozvetveného polysacharidu s vysokou molekulovou hmotnosťou sú severoamerické smrekovce. V bunkových a zvieracích modeloch môže arabinogalaktán zo smrekovca zvýšiť prirodzené zabíjačské bunky a makrofágy, ako aj sekréciu prozápalových cytokínov. Klinická štúdia na ľuďoch ukázala, že arabinogalaktán zo smrekovca zvyšuje obranyschopnosť organizmu proti infekciám z prechladnutia. Arabinogalaktán zo smrekovca znížil frekvenciu epizód prechladnutia o 23%.

Podľa publikácie z roku 2013 môže arabinogalaktán zo smrekovca (ResistAid) vďaka svojim imunostimulačným vlastnostiam predchádzať infekciám z prechladnutia. Štúdia zisťovala vplyv podávania prípravku ResistAid na výskyt prechladnutia v porovnaní so skupinou s placebom. Arabinogalaktán znížil výskyt prechladnutia (p = 0,055). Počet účastníkov postihnutých infekciou bol po konzumácii arabinogalaktánu výrazne nižší ako pri konzumácii placeba.

Prechladnutie je vírusová infekcia, ktorá v západných krajinách predstavuje významnú ekonomickú záťaž. Výskum a vývoj výživových možností na zníženie výskytu a závažnosti bežného prechladnutia je v súčasnosti stredobodom záujmu a arabinogalaktán zo smrekovca sa javí ako sľubný podporný prostriedok.

https://www.lonza.com/news/141001-resistaid-patent

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3856471/

https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1185/03007995.2013.765837 

https://nutritionandmetabolism.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12986-016-0086-x

Názov:
ResistAid

Latinský názov:
ResistAid

Súvisiace produkty

  • Swiss Prebiotix Ultra prebiotický prípravok s komplexným zložením. Je zdrojom 4 plnohodnotných oligosacharidov, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie rovnováhy črevnej flóry. Fruktooligosacharidy priaznivo pôsobia na celkové fungovanie imunitného systému, ako aj poskytujú živiny pre prospešné baktérie, čím podporujú ich životný proces.

    Swiss Prebiotix Ultra

     14.90

    Swiss Prebiotix Ultra prebiotický prípravok s komplexným zložením. Je zdrojom 4 plnohodnotných oligosacharidov, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie rovnováhy črevnej flóry. Fruktooligosacharidy priaznivo pôsobia na celkové fungovanie imunitného systému, ako aj poskytujú živiny pre prospešné baktérie, čím podporujú ich životný proces.