Vážený pán doktor,

nedávno mi diagnostikovali závažné premnoženie Candidy, ktoré je výsledkom dlhého užívania antibiotík pred pár rokmi. Lekár, ktorý stanovil diagnózu, odporučil oreganový olej a iné homeopatiká, s tým, že on nemá rád lieky.

Podľa mňa by bola medikamentózna liečba účinnejšia. Chcel by som sa spýtať na váš názor, skúšal som  už viacero antimykotík (diflucan, mycosyst).

Čo myslíte, akú liečbu by ste mi odporučili?

Marian

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2019. 11. októbra
(gastroenterológ)

Milý Marian,

Keď sa zistia prvé príznaky infekcie Candida, prvým krokom je obnovenie tráviaceho systému, až potom bude mať liečba pozitívny účinok!

Nevyhnutná je v tomto prípade  detoxikácia a očista čriev.

Očista hrubého čreva je prvým krokom k obnove črevnej flóry. Nahromadené odpadové látky sa musia z tela vyčistiť, len tak sa obnovia normálne tráviace funkcie. Najúčinnejší a najšetrnejší spôsob čistenia čriev je použitie zmesi prírodnej vlákniny Clean Inside. Clean Inside odstraňuje odpadové látky z črevného kanála, vďaka čomu poskytuje vhodné prostredie pre črevnú flóru.

Stáva sa, že v dôsledku otravy ťažkými kovmi sa Candida príliš rozmnoží, takže po očiste hrubého čreva je nevyhnutná úplná detoxikácia. Po odchode ťažkých kovov z tela dochádza k posilneniu imunitného systému a tak možno oveľa úspešnejšie bojovať proti premnoženiu Candidy. Účinná metóda detoxikácie, napr. používanie detoxikačného programu ToxiClean, ktorý nielen odstraňuje toxíny a ťažké kovy z tela, ale čistí aj detoxikačné orgány, najmä pečeň, a zabezpečuje náhradu probiotických baktérií v hrubom čreve.

S pozdravom

MUDr. Podlupszki