Otázka

Vážená pán doktor! Lekár mi zistil candidózu. Budem absolvovať dlhú liečbu liekmi, čomu predchádza aj kontrola funkcie pečene. Obávam sa, že dostanem silné lieky, ktoré poškodia moju pečeň. Podľa Vás čím by som mal liečbu z produktov NaturalSwiss doplniť? Kedy, popri, alebo po kúre? Ďakujem za odpoveď. 

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2023. 11. júla
(gastroenterológ)

Dobrý deň!

Liečba huby candida v črevách je veľmi dlhý proces. Môže trvať aj 4 až 5 mesiacov. Rôznymi fungicídmi a vhodnou diétou je možné hubu potlačiť. Keď sa proces dá nazvať úspešným, môže nasledovať obnovenie črevnej flóry. Užívanie kúry na očistu čreva CleanInside a Symbiotík, pro- a prebiotík môže vo Vašom prípade poskytnúť adekvátnu pomoc.

S pozdravom

MUDr. Podlupszki

Otázka

Vážený pán doktor,

nedávno mi diagnostikovali závažné premnoženie Candidy, ktoré je výsledkom dlhého užívania antibiotík pred pár rokmi. Lekár, ktorý stanovil diagnózu, odporučil oreganový olej a iné homeopatiká, s tým, že on nemá rád lieky.

Podľa mňa by bola medikamentózna liečba účinnejšia. Chcel by som sa spýtať na váš názor, skúšal som  už viacero antimykotík (diflucan, mycosyst).

Čo myslíte, akú liečbu by ste mi odporučili?

Marian

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2019. 11. októbra
(gastroenterológ)

Milý Marian,

Keď sa zistia prvé príznaky infekcie Candida, prvým krokom je obnovenie tráviaceho systému, až potom bude mať liečba pozitívny účinok!

Nevyhnutná je v tomto prípade  detoxikácia a očista čriev.

Očista hrubého čreva je prvým krokom k obnove črevnej flóry. Nahromadené odpadové látky sa musia z tela vyčistiť, len tak sa obnovia normálne tráviace funkcie. Najúčinnejší a najšetrnejší spôsob čistenia čriev je použitie zmesi prírodnej vlákniny Clean Inside. Clean Inside odstraňuje odpadové látky z črevného kanála, vďaka čomu poskytuje vhodné prostredie pre črevnú flóru.

Stáva sa, že v dôsledku otravy ťažkými kovmi sa Candida príliš rozmnoží, takže po očiste hrubého čreva je nevyhnutná úplná detoxikácia. Po odchode ťažkých kovov z tela dochádza k posilneniu imunitného systému a tak možno oveľa úspešnejšie bojovať proti premnoženiu Candidy. Účinná metóda detoxikácie, napr. používanie detoxikačného programu ToxiClean, ktorý nielen odstraňuje toxíny a ťažké kovy z tela, ale čistí aj detoxikačné orgány, najmä pečeň, a zabezpečuje náhradu probiotických baktérií v hrubom čreve.

S pozdravom

MUDr. Podlupszki

Požiadajte o radu

Dr. Podlupszki 
Volám sa Dr. Podlupszki (gastroenterológ), ukončil som štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Prahe, kde som v roku 1997 promoval. Potom  nasledovala interná prax v roku 2000 a následne gastroenterologická prax v roku 2004. Odvtedy pracujem ako špecialista gastroenterológ.

Chcel by som informovať svojich drahých čitateľov, že všetky vaše otázky sú pre mňa dôležité, ale moje zdroje sú, žiaľ, obmedzené pre moju zaneprázdnenosť ako lekára. Prosím kontaktujte ma len s otázkami týkajúcimi sa gastroenterológie, nakoľko na tieto otázky môžem odpovedať len z vyššie uvedených dôvodov. Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie!
S pozdravom Dr. Podlupszki

Dr Sára Tóthová Volám sa Dr. Sára Tóthová (interná lekárka), v roku 2016 som ukončila štúdium na Fakulte všeobecného lekárstva Univerzity v Debrecíne s vyznamenaním. Mojím detským snom bolo stať sa lekárom, a tak odvtedy pracujem v odbore s nadšením.

Dr. Baláź Dezsényi 
Volám sa Dr. Baláž Dezsényi (infektológ, špecialista na tropické choroby), v roku 2007 som ukončil všeobecnú lekársku fakultu Univerzity Semmelweis, mám špecializáciu v odbore infektológia a tropická medicína, mojím špeciálnym odborom je parazitológia, moja dizertačná práca je nová infekcia pásomnicou v EU, ktorá postihuje pečeň, alveolárnu som písal o charakteristike echinokokózy. Mojím cieľom je efektívna diagnostika a cielená liečba pacientov trpiacich parazitárnymi infekciami.

Naši odborníci, vy, sú vám k dispozícii. Prostredníctvom nižšie uvedeného formulára môžete klásť vaše otázky týkajúce sa vašich zdravotných problémov, ktoré Vám budú zodpovedané do 48 hodín.