Otázka

Vážená pán doktor! Lekár mi zistil candidózu. Budem absolvovať dlhú liečbu liekmi, čomu predchádza aj kontrola funkcie pečene. Obávam sa, že dostanem silné lieky, ktoré poškodia moju pečeň. Podľa Vás čím by som mal liečbu z produktov NaturalSwiss doplniť? Kedy, popri, alebo po kúre? Ďakujem za odpoveď. 

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2023. 11. júla
(gastroenterológ)

Dobrý deň!

Liečba huby candida v črevách je veľmi dlhý proces. Môže trvať aj 4 až 5 mesiacov. Rôznymi fungicídmi a vhodnou diétou je možné hubu potlačiť. Keď sa proces dá nazvať úspešným, môže nasledovať obnovenie črevnej flóry. Užívanie kúry na očistu čreva CleanInside a Symbiotík, pro- a prebiotík môže vo Vašom prípade poskytnúť adekvátnu pomoc.

S pozdravom

Dr. Podlupszki

Požiadajte o radu

Dr. Podlupszki 
Volám sa Dr. Podlupszki (gastroenterológ), ukončil som štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Prahe, kde som v roku 1997 promoval. Potom  nasledovala interná prax v roku 2000 a následne gastroenterologická prax v roku 2004. Odvtedy pracujem ako špecialista gastroenterológ.

Chcel by som informovať svojich drahých čitateľov, že všetky vaše otázky sú pre mňa dôležité, ale moje zdroje sú, žiaľ, obmedzené pre moju zaneprázdnenosť ako lekára. Prosím kontaktujte ma len s otázkami týkajúcimi sa gastroenterológie, nakoľko na tieto otázky môžem odpovedať len z vyššie uvedených dôvodov. Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie!
S pozdravom Dr. Podlupszki

Dr Sára Tóthová Volám sa Dr. Sára Tóthová (interná lekárka), v roku 2016 som ukončila štúdium na Fakulte všeobecného lekárstva Univerzity v Debrecíne s vyznamenaním. Mojím detským snom bolo stať sa lekárom, a tak odvtedy pracujem v odbore s nadšením.

Dr. Baláź Dezsényi 
Volám sa Dr. Baláž Dezsényi (infektológ, špecialista na tropické choroby), v roku 2007 som ukončil všeobecnú lekársku fakultu Univerzity Semmelweis, mám špecializáciu v odbore infektológia a tropická medicína, mojím špeciálnym odborom je parazitológia, moja dizertačná práca je nová infekcia pásomnicou v EU, ktorá postihuje pečeň, alveolárnu som písal o charakteristike echinokokózy. Mojím cieľom je efektívna diagnostika a cielená liečba pacientov trpiacich parazitárnymi infekciami.

Naši odborníci, vy, sú vám k dispozícii. Prostredníctvom nižšie uvedeného formulára môžete klásť vaše otázky týkajúce sa vašich zdravotných problémov, ktoré Vám budú zodpovedané do 48 hodín.