Pocit preťaženia okolo ústia žalúdka, bolesť, pálenie záhy

Vážený pán doktor!

V júni som ráno zjedla ovsenú kašu a kávu s ovseným mliekom a prišlo mi strašne zle. Mala som pocit, ako keby sa mi jedlo prilepilo okolo ústia žalúdka, následkom čoho som sa skoro  týždeň dusila. Navyše ma pálila záha. Začala som čítať k téme, kde bolo napísané, že v mnohých prípadoch má niekto málo žalúdočnej kyseliny. Po  týždni som z tohto dôvodu vyskúšala citrónovú vodu, ktorá tento pocit zahlienenia v okolí ústia žalúdka okamžite odstránila. Týždeň som bola v pohode, potom začalo všetko odznova… teraz už 5 mesiacov tento opuch brucha pod ľavým rebrom, pocit nepohodlia okolo ústia žalúdka, ako keby sa vzduch zasekol na lavej strane, veľa grgám atď.

Bola som na odbere krvi, len TSH bol vysoký (okolo 7) a kortizol (888). Na hypofunkciu štítnej žľazy som brala Letrox 8 rokov. Bola som na ultrazvuku, nič nebolo vidno, len veľa plynov v črevách. Bola som aj na teste potravinovej intolerancie, vyšiel mi lepok, mlieko, vajcia, ovos, semienka atď. citlivosť. Tieto som nekonzumovala už skoro mesiac, ale nie je to lepšie. 2 mesiace som brala probiotiká, nepomohlo, momentálne beriem antibiotiká Normix – len 2 dni, zatiaľ tiež nezaberajú.

Predpísali mi inhibítor protónovej pumpy, ale ten si netrúfam.

V čom by podľa vás mohol byť problém?

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2024. 04. januára
(gastroenterológ)

Myslím, že máte hiátovú herniu (prietrž bránice).  Treba vykonať gastroskopické vyšetrenie  a do vyšetrenia odporúčam užívať inhibítor protónovej pumpy.

S pozdravom

MUDr. Podlupszki Cs.