Spolubývajúci

Vážený pán doktor!

Minulú jar, v marci, som objavila maličkého bieleho tenkého parazita, dlhého asi 1 cm. Prihlásil sa v noci, pred spaním. Potom som sa ho pokúsila zbaviť pomocou tinktúry z čierneho orecha. Potom kúra Vermox. Pár týždňov som bola v poriadku, no znova sa objavili. Vtedy som si urobila komplexný kurz prečistenia hrubého čreva Clean Inside všetko s príslušným antiparazitárnym prípravkom. Žiaľ, ani toto neviedlo k úspechu. Užívam práve 3. krabicu antiparazitárneho prostriedku. A moji spolubývajúci? No, tí ďakujú pekne za opýtanie, majú sa dobre, sú v poriadku,  svrbenie okolo konečníka je niekedy silnejšie, niekedy slabšie.
Bývam v paneláku. Nemám žiadne zvieratá. Tie máme doma u mojej mamy, a u nej sa deti vždy motajú, ale oni nepociťujú príznaky.
Uteráky mením každé 2-3 dni a periem na 60 stupňov. Posteľné prádlo mením každých 10 dní. Bravčové mäso jem v čo najspracovanejšej podobe,/klobása, slanina, občas bravčové, ale veľmi zriedka. Používam antiseptické umývanie rúk po použití toalety alebo po umytí citlivej oblasti.
Čo ešte môžem urobiť, aby som sa zbavila parazitov? Som veľmi unavená. Niekoľkokrát mi tiež rušia spánok.
Vopred ďakujem za nápady.

Kristína

Odpoveď

Dr. Baláž Dezsényi

2023. 12. augusta
(infektológ, špecialista na tropické choroby)

Milá Kristína!
Vaše informácie poukazujú na pretrvávajúcu alebo opakujúcu sa infekciu mrľou ľudskou-  Enterobius vermicularis. Pretrvávajúca alebo opakujúca sa infekcia nie je nezvyčajná.  Liečivé prípravky, medzi ktoré patrí aj Parasic, sú na odčervenie účinné, ale nemusia byť v každom prípade postačujúce. Oplatí sa dať si vykonať diagnostické vyšetrenie a absolvovať vhodnú antihelmintickú liečbu pre Vás aj pre Vašich členov rodiny.

S pozdravom
MUDr. B. Dezsényi