Extrakt zo semien grapefruitu: pomoc proti candide

Extrakt Zo Semien Grapefruitu

Extrakt zo semien grapefruitu ako pomoc proti Candide

Extrakt zo semena grapefruitu (známy aj pod skratkou GSE) je silným pomocníkom v boji proti infekciám. Ako prví ho používali farmári na spomalenie rastu plesní na svojom náradí. Priemysel výživových doplnkov sa začal zaujímať o GSE na základe tvrdenia, že GSE by mohlo pomôcť v boji proti ľudským infekciám, a tak sa výrobky na báze výťažku grapefruitu začali objavovať v predajniach zdravej výživy. Niekedy sa GSE označuje ako extrakt z citrusových semien1.

Ako sa používa

Grapefruitové semeno sa používa na liečbu vaginálnych kvasinkových infekcií spôsobených candidou a efektívne je aj používanie na odstránenie streptokokov, stafylokokov, salmonely, baktérie E.coli, chrípky, parazitov, herpesu, hubových ochorení a cestovnej hnačky2. Existujú aj určité náznaky, že extrakt zo semien grapefruitu pomáha hojiť aj vredy3.

Pektín grapefruitu

Grapefruit obsahuje pektín, rozpustnú vlákninu, ktorá sa získava z dužiny a šupky ovocia a vytvára v zažívacom trakte materiál podobný želatíne4. Zdravotníci sa zhodujú v tom, že pektín grapefruitu je hypercholesterolemický. Javí sa byť rovnako efektívny, alebo ešte lepší ako väčšina liekov predpisovaných na zníženie cholesterolu5. Výskumníci tiež zistili, že grapefruitový pektín znižuje ateromatózne nánosy6.

Najzaujímavejšie poznatky z výskumu

V jednej štúdií dostávali morčatá grapefruitový pektín, čo im znížilo cholesterol o 40 % počas iba šiestich týždňov7. V iných štúdiách sa zistilo u zvierat, ktoré dostávali stravu s vysokým obsahom cholesterolu a súčasne grapefruitový pektín, 24% zúženie ciev, zatiaľ čo zu zvierat, ktoré dostávali iba stravu bohatú na cholesterol, sa cievy zúžili o 45 %. Pokusy na ľuďoch, ktorí boli hypercholesterolemickí, ukázali, že ľuďom, ktorí brali grapefruitový pektín a žiadne iné prostriedky na zníženie cholesterolu a ani inak nezmenili svoj životný štýl, sa značne znížil celkový a aj LDL cholesterol, a súčasne sa im zvýšila hladina HDL cholesterolu8.

Bibliografia:
http://www.herbalremedies.com/grapefruit.html
http://my.webmd.com/content/article/106/108060.htm
http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=foodspice&dbid=25
http://www.lef.org/protocols/prtcl-049o.shtml
http://www.lef.org/protocols/prtcl-049o.shtml

Táto bylinka sa nachádza aj v našom produkte Clean Inside.