Očista s vlákninou | Očista čreva ako základ zdravia

Očista s vlákninou

Očista s vlákninou je šetrný spôsob prečistenia čriev.

Možno ste počuli o očiste hrubého čreva, a o tom, aká je pre vaše zdravie dôležitá. Možno však ale netušíte konkrétne, ako sa dopracovať k optimálnemu stavu, čiže ako získať zdravé hrubé črevo. Popravde – na dnešnom trhu je k dispozícii toľko druhov očisty hrubého čreva a detoxikačných výrobkov obsahujúcich rôzne zložky, že ťažko rozpoznať, ktoré naozaj stoja za vyskúšanie, a ktoré jednoducho nie. My sme sa v tomto článku zamerali na jedn z nich, a to je očista s vlákninou.

OČISTA S VLÁKNINOU – PRÍRODNÝ SPÔSOB

V oblasti prírodnej očisty neexistuje naozaj nič lepšie, než je vláknina. Podľa Institute of Medicine, by sa ženy mali snažiť, aby skonzumovali najmenej 20 gramov vlákniny denne, a muži až 35 gramov.

Bohužiaľ, priemerný Američan prijíma podstatne menej vlákniny, než sa odporúča, a to necelých 15 gramov denne. Toto číslo je pravdepodobne ešte nižšie u určitej časti populácie, ako sú napr. teenageri, ktorí majú tendenciu žiť vo svete fast-food, čo znamená jedlo chudobné na obsah vlákniny. Mladí ľudia oveľa menej než dospelí dbajú o to, aby si vyberali potraviny s vyšším obsahom vláknin.

PREČO JE VLÁKNINA TAKÁ DÔLEŽITÁ?

Aké účinky má vláknina, že má tak dôležitú úlohu? Vláknina hrá pri udržiavaní zdravého hrubého čreva a pocitu pohody všeobecne niekoľko úloh. Z jedného dôvodu – nerozpustná vláknina počas pohybu v črevách absorbuje vodu. Táto zmäkčuje stolicu a zároveň vytvára jej objem. Rozpustná vláknina tvorí želatínovú látku, ktorá pri pohybe tráviacim traktom spomaľuje trávenie, a tým pomáha udržiavať zdravú hladinu cholesterolu.

Vláknina pri prechode tráviacim traktom ”očistí” hrubé črevo. Ďalšou výhodou je, že rozpustné a nerozpustné vlákniny sú výbornou podporou hrubého čreva, celkovo však objemná stolica pri posune tráviacim traktom doslova pomáha vymiesť hrubé črevo do čista. Táto vlastnosť vlákniny môže pomôcť pri normalizovaní a regulovaní funkcie čriev.

Ak sa chcete dočítať viac o danej téme, prosím kliknite na tému: Očista čreva .

VLÁKNINA Z POTRAVÍN

Samozrejme – najlepší spôsob je, ak si svoju dennú potrebu vláknin zabezpečíte z potravín, ktoré konzumujete. To znamená, že svojmu telu pomôžete tak, že nebudete konzumovať spracovávané výrobky z bielej múky (pečivo, cestoviny, biela ryža, atď.) a zvolíte radšej celozrnné alebo viaczrnné výrobky. Ovocie a zelenina sú výborným zdrojom vlákniny, rovnako s ďalšími organickými potravinami, ako sú fazuľa, brokolica, špenát, jablká, hrušky, citrusové plody, atď.

VLÁKNINA AKO DOPLNOK

Žiaľ problém je, že väčšina ľudí nekonzumuje stravu s dostatočne vysokým obsahom vlákniny.

Pre ľudí, ktorých strava je menej bohatá na vlákninu, je prírodná vláknina ako doplnok určite dobrou pomocou. Ako doplnok vlákniny treba užívať rad prírodných (bylinných) zdrojov, ako sú napríklad ľanové semienka a psyllium , ktoré poskytujú dostatočné množstvo vlákniny už v jednej dávke. Ak doplnok obsahuje umelé farbivá alebo pridané sladidlá, radšej si vyberajte výrobky bez pridaných látok a farbív, čo je pre vaše telo priaznivejšie.

ÚČINOK VLÁKNINOVÉHO DOPLNKU CLEAN INSIDE NA OČISTU ČRIEV

Vlákninový doplnok Clean Inside na očistu čriev má priaznivý účinok na organizmus každého človeka. Jeho konzumácia sa odporúča hlavne ľuďom, ktorým v jedálničku chýbajú prirodzené vlákniny. Vlákninový doplnok Clean Inside na očistu čriev totiž zaisťuje denný príjem vláknin v množstve 8 gramov.

Najdôležitejším zdrojom vlákniny Clean Inside na očistu čriev sú šupky skorocelu (psyllium), ktoré nielen očistia črevá a stimulujú ich optimálne fungovanie, ale vďaka schopnosti znižovať cholesterol v krvi majú nepriamy pozitívny vplyv aj na zdravie srdca. Ďalej vo veľkej miere prispievajú k rozvoju a udržaniu zdravej črevnej mikroflóry a k posilneniu imunitného systému.