Otázka

Dobrý deň Pán doktor, moju dcéru nedávno operovali laparoskopicky a vybrali jej žlčník. Operácia prebehla v poriadku, avšak aj po operácii má ešte bolesti, je jej na vracanie a točí sa jej hlava. Bola na magnetickej rezonancii, podľa výsledkov jej tam nezostali žiadne zvyšky žlčníkových kameňov. Aký je Váš názor, prečo má bolesti?Ďakujem za odpoveď!

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2023. 02. októbra
(gastroenterológ)

Dobrý deň,

Predpokladám, že Vaša dcéra má postcholecystetomický syndróm.
Je to stav po operácii žlčníka. Príznaky viete zmierniť, je potrebné viackrát jesť v menších dávkach. Odporúčam užívať enzymatické prípravky. Špeciálne lieky na tento stav neexistujú.
S pozdravom
MUDr. Podlupszki

Požiadajte o radu

Dr. Podlupszki 
Volám sa Dr. Podlupszki (gastroenterológ), ukončil som štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Prahe, kde som v roku 1997 promoval. Potom  nasledovala interná prax v roku 2000 a následne gastroenterologická prax v roku 2004. Odvtedy pracujem ako špecialista gastroenterológ.

Chcel by som informovať svojich drahých čitateľov, že všetky vaše otázky sú pre mňa dôležité, ale moje zdroje sú, žiaľ, obmedzené pre moju zaneprázdnenosť ako lekára. Prosím kontaktujte ma len s otázkami týkajúcimi sa gastroenterológie, nakoľko na tieto otázky môžem odpovedať len z vyššie uvedených dôvodov. Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie!
S pozdravom Dr. Podlupszki

Dr Sára Tóthová Volám sa Dr. Sára Tóthová (interná lekárka), v roku 2016 som ukončila štúdium na Fakulte všeobecného lekárstva Univerzity v Debrecíne s vyznamenaním. Mojím detským snom bolo stať sa lekárom, a tak odvtedy pracujem v odbore s nadšením.

Dr. Baláź Dezsényi 
Volám sa Dr. Baláž Dezsényi (infektológ, špecialista na tropické choroby), v roku 2007 som ukončil všeobecnú lekársku fakultu Univerzity Semmelweis, mám špecializáciu v odbore infektológia a tropická medicína, mojím špeciálnym odborom je parazitológia, moja dizertačná práca je nová infekcia pásomnicou v EU, ktorá postihuje pečeň, alveolárnu som písal o charakteristike echinokokózy. Mojím cieľom je efektívna diagnostika a cielená liečba pacientov trpiacich parazitárnymi infekciami.

Naši odborníci, vy, sú vám k dispozícii. Prostredníctvom nižšie uvedeného formulára môžete klásť vaše otázky týkajúce sa vašich zdravotných problémov, ktoré Vám budú zodpovedané do 48 hodín.