Otázka

Vážený pán doktor,

pred štyrmi rokmi mi diagnostikovali IBS. Som neustále nafúknutý, ale brutálne. Neprestáva. Niekedy v menšej miere, ale v 80 % prípadoch ozaj brutálne. . Chcel by som vedieť, či má zmysel robiť očistu čreva. Nespôsobí vláknina ešte väčšie problémy?

Vďaka za odpoveď.

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2024. 30. januára
(gastroenterológ)

Zdravím,

Myslím, že v tomto prípade určite stojí za vyskúšanie užívať vlákninu a probiotíká, najmä tesne pred spaním, keď ste večer nič nejedli a nepili.

Toto sa však odporúča len vtedy, ak váš IBS nie je v aktívnom štádiu.

S úctou

MUDr. Podlupszki

Otázka

Pán doktor, som 25 ročný mladý muž. Už vo všeobecnosti asi 2 mesiace som po vyprázdnení sa veľmi nafúknutý a mám bolesti v oblasti pupka. Bolesť je silnejšia pri behu alebo námahe. Štruktúra mojej stolice je niekedy dosť voľná, ale niekedy to nie je celé dni. Kolonoskopia ukázala mierny zápal. Histológia je negatívna. Lekár mi nič nepredpísal. To je v poriadku? Odvtedy moje sťažnosti neprestali.

Za vašu odpoveď vopred ďakujem!

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2021. 16. júla
(gastroenterológ)

Zdravím,

Odporúčam absolvovať kúru Normix a používať tráviace enzýmy, aby ste sa zbavili nadúvania.

S pozdravom

MUDr. Podlupszki

Otázka

Zdravím,

Už viac ako 1 mesiac trpím hnačkami. Všetko to začalo rannou nevoľnosťou, ktorá zahŕňala masívne kŕče, veľké množstvo stolice, pocit na omdlenie a nadmerné potenie.  Dvakrát bola u mňa záchranka, ale iba tlmili bolesť. Na druhý deň som zavolal môjmu obvodnému lekárovi. Cez telefón mal podozrenie na IBS. Keďže moje symptómy sa stali každodennými, nadúvanie, bolesť žalúdka a úst, ranná hnačka, boli chvíle, keď bolo v stolici nestrávené jedlo. Niekedy bola moja stolica žltá alebo zelenkastá alebo slizká. Medzi 5. a 8. hodinou popoludní (po čase trávenia) sa zvyčajne objavuje nafukovanie, v zriedkavejších prípadoch hnačka alebo zápcha. Bojoval som za úplné vyšetrovanie. Výsledok odberu stolice bol negatívny, krvný obraz ukázal celkový bilirubín číslo 19 a CRP číslo 9, tieto dve čísla sú vyššie. Ultrazvuk brucha odhalil 9 mm a niekoľko menších žlčových kameňov. 23. septembra idem na kolonoskopiu. Momentálne beriem voľnopredajné produkty. Práve som začal s liekom Duspatalin. Moja stolica sa mierne zmenila, zhnedla, ale stale len jemne hnedastá. Nadúvanie a sprievodné bolesti zostali. Bol som vo veľkom strese, svoju úlohu zohráva aj obdobie smútku, mal som aj záchvaty paniky. Moja otázka znie, mám nejaký dôvod domnievať sa, že by to mohla byť rakovina, alebo skôr IBS, alebo možno žlčníkové kamene môžu spôsobovať moje každodenné príznaky?

Vopred ďakujem za odpoveď!

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2019. 10. septembra
(gastroenterológ)

Dobrý deň,

Počkajme si na výsledky vyšetrení do stanovenia diagnózy, zatiaľ by som odporučil začať čím skôr s užívaním probiotík a prebiotík, ktoré pomôžu obnoviť poškodenú črevnú flóru.

S pozdravom

MUDr. Podlupszki

Otázka

Dobrý deň,

po jedle bývam nafúknutá, a mám ťažkosti pri vyprázdňovaní.  U lekára som ešte nebola. Chcela by som vedieť na aké vyšetrenie by som mala ísť. Poprosila by som Vás o radu, ktorý z produktov z tejto stránky by mi mohol pomôcť?

S očakávaním Vašej odpovede

Nora

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2019. 08. septembra
(gastroenterológ)

Milá Nora!

Nadúvanie môže byť spôsobené nerovnováhou črevnej flóry, ktorú môžeme najviac obnoviť konzumáciou probiotík a prebiotík. Odporúčal by som 2-3 mesačnú kúru probiotík. Na konci druhého mesiaca môžete začať používať aj črevnú očistnú kúru CleanInside, ktorá pomôže odstrániť vami opísané ťažkosti.

S pozdravom

MUDr. Podlupszki

Požiadajte o radu

Dr. Podlupszki 
Volám sa Dr. Podlupszki (gastroenterológ), ukončil som štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Prahe, kde som v roku 1997 promoval. Potom  nasledovala interná prax v roku 2000 a následne gastroenterologická prax v roku 2004. Odvtedy pracujem ako špecialista gastroenterológ.

Chcel by som informovať svojich drahých čitateľov, že všetky vaše otázky sú pre mňa dôležité, ale moje zdroje sú, žiaľ, obmedzené pre moju zaneprázdnenosť ako lekára. Prosím kontaktujte ma len s otázkami týkajúcimi sa gastroenterológie, nakoľko na tieto otázky môžem odpovedať len z vyššie uvedených dôvodov. Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie!
S pozdravom Dr. Podlupszki

Dr Sára Tóthová Volám sa Dr. Sára Tóthová (interná lekárka), v roku 2016 som ukončila štúdium na Fakulte všeobecného lekárstva Univerzity v Debrecíne s vyznamenaním. Mojím detským snom bolo stať sa lekárom, a tak odvtedy pracujem v odbore s nadšením.

Dr. Baláź Dezsényi 
Volám sa Dr. Baláž Dezsényi (infektológ, špecialista na tropické choroby), v roku 2007 som ukončil všeobecnú lekársku fakultu Univerzity Semmelweis, mám špecializáciu v odbore infektológia a tropická medicína, mojím špeciálnym odborom je parazitológia, moja dizertačná práca je nová infekcia pásomnicou v EU, ktorá postihuje pečeň, alveolárnu som písal o charakteristike echinokokózy. Mojím cieľom je efektívna diagnostika a cielená liečba pacientov trpiacich parazitárnymi infekciami.

Naši odborníci, vy, sú vám k dispozícii. Prostredníctvom nižšie uvedeného formulára môžete klásť vaše otázky týkajúce sa vašich zdravotných problémov, ktoré Vám budú zodpovedané do 48 hodín.