Otázka

Dobrý deň,

Mám problém, ktorý existuje už relatívne dlho a začína ma trápiť, veľmi. Po použití toalety sa márne utieram a očistím, no po pár minútach sa musím čistiť znova, lebo ako keby som sa ani neutrel. Niekedy  to musím urobiť aj 3x. Ak sa nemôžem toľkokrát očistiť, zašpiním si spodnú bielizeň.

Je možné, že sa mi oslabil zvierač konečníka?  Mám len 38 rokov. Iné problémy nemám. Čo možno urobiť na odstránenie tohto problému?

Vopred ďakujem za odpoveď!

S pozdravom

Zoltán

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2022. 16. marca
(gastroenterológ)

Milý Zoltán!

Odporúčal by som navštíviť gastroenterológa, ktorý Vám po absolvovaní fyzikálnych vyšetrení pomôže.

S pozdravom:

MUDr. Podlupszki

Požiadajte o radu

Dr. Podlupszki 
Volám sa Dr. Podlupszki (gastroenterológ), ukončil som štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Prahe, kde som v roku 1997 promoval. Potom  nasledovala interná prax v roku 2000 a následne gastroenterologická prax v roku 2004. Odvtedy pracujem ako špecialista gastroenterológ.

Chcel by som informovať svojich drahých čitateľov, že všetky vaše otázky sú pre mňa dôležité, ale moje zdroje sú, žiaľ, obmedzené pre moju zaneprázdnenosť ako lekára. Prosím kontaktujte ma len s otázkami týkajúcimi sa gastroenterológie, nakoľko na tieto otázky môžem odpovedať len z vyššie uvedených dôvodov. Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie!
S pozdravom Dr. Podlupszki

Dr Sára Tóthová Volám sa Dr. Sára Tóthová (interná lekárka), v roku 2016 som ukončila štúdium na Fakulte všeobecného lekárstva Univerzity v Debrecíne s vyznamenaním. Mojím detským snom bolo stať sa lekárom, a tak odvtedy pracujem v odbore s nadšením.

Dr. Baláź Dezsényi 
Volám sa Dr. Baláž Dezsényi (infektológ, špecialista na tropické choroby), v roku 2007 som ukončil všeobecnú lekársku fakultu Univerzity Semmelweis, mám špecializáciu v odbore infektológia a tropická medicína, mojím špeciálnym odborom je parazitológia, moja dizertačná práca je nová infekcia pásomnicou v EU, ktorá postihuje pečeň, alveolárnu som písal o charakteristike echinokokózy. Mojím cieľom je efektívna diagnostika a cielená liečba pacientov trpiacich parazitárnymi infekciami.

Naši odborníci, vy, sú vám k dispozícii. Prostredníctvom nižšie uvedeného formulára môžete klásť vaše otázky týkajúce sa vašich zdravotných problémov, ktoré Vám budú zodpovedané do 48 hodín.