Otázka

Dobrý deň! Mám diagnostikovanú Crohnovu chorobu a pred pár mesiacmi som mal aj fistulu, ktorú chirurgicky riešili. O dva týždne by som mal odletieť na dovolenku a obávam sa či tlak v lietadle nemôže nejako vplývať na prasknutie fistuly či abscesu? Ďakujem Vám za odpoveď!

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2023. 08. júla
(gastroenterológ)

Dobrý deň!

Bez problémov môžete cestovať letecky, nemali by ste mať žiadne problémy.
S pozdravom
Dr. Podlupszki
Otázka

Dobrý deň pán Doktor! Žijem vo Viedni. Mám ulceróznu kolitídu,  histologicky nepotvrdenú, už od roku 2012. Teraz moja diagnóza znie takto: Hyperämie v Colonmucosa / čiže asi črevnej sliznice. Neviem sa o tom nikde dočítať o čo ide. Len čo je Hyperämie, ale nie priamo v colon. Je to niečo vážne?  Konzultáciu s lekárom mám kvôli výsledku až o 2 týždne, preto som sa rozhodla opýtať sa Vás. Som vnútorne nervózna a bojím sa. Ešte je tam napísané, že aktívny zápal nevidieť. Ďakujem Vám pekne za odpoveď!

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2023. 20. apríla
(gastroenterológ)

Dobrý deň,

Hyperemia znamená, že je trošku viac prekrvené.
Môžete sa ukludniť, nič zlého to nie je.
S pozdravom
Dr.Podlupszki

Požiadajte o radu

Dr. Podlupszki 
Volám sa Dr. Podlupszki (gastroenterológ), ukončil som štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Prahe, kde som v roku 1997 promoval. Potom  nasledovala interná prax v roku 2000 a následne gastroenterologická prax v roku 2004. Odvtedy pracujem ako špecialista gastroenterológ.

Chcel by som informovať svojich drahých čitateľov, že všetky vaše otázky sú pre mňa dôležité, ale moje zdroje sú, žiaľ, obmedzené pre moju zaneprázdnenosť ako lekára. Prosím kontaktujte ma len s otázkami týkajúcimi sa gastroenterológie, nakoľko na tieto otázky môžem odpovedať len z vyššie uvedených dôvodov. Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie!
S pozdravom Dr. Podlupszki

Dr Sára Tóthová Volám sa Dr. Sára Tóthová (interná lekárka), v roku 2016 som ukončila štúdium na Fakulte všeobecného lekárstva Univerzity v Debrecíne s vyznamenaním. Mojím detským snom bolo stať sa lekárom, a tak odvtedy pracujem v odbore s nadšením.

Dr. Baláź Dezsényi 
Volám sa Dr. Baláž Dezsényi (infektológ, špecialista na tropické choroby), v roku 2007 som ukončil všeobecnú lekársku fakultu Univerzity Semmelweis, mám špecializáciu v odbore infektológia a tropická medicína, mojím špeciálnym odborom je parazitológia, moja dizertačná práca je nová infekcia pásomnicou v EU, ktorá postihuje pečeň, alveolárnu som písal o charakteristike echinokokózy. Mojím cieľom je efektívna diagnostika a cielená liečba pacientov trpiacich parazitárnymi infekciami.

Naši odborníci, vy, sú vám k dispozícii. Prostredníctvom nižšie uvedeného formulára môžete klásť vaše otázky týkajúce sa vašich zdravotných problémov, ktoré Vám budú zodpovedané do 48 hodín.