Otázka

Vážená pani doktorka,

Moja mama podstúpila vážnu, život zachraňujúcu operáciu, ktorá zasiahla celý jej tráviaci systém. Diagnostikovali jej nádor žlčníka, ktorý sa rozšíril do tráviacich orgánov. Pri operácii jej museli odstrániť aj časť pečene a pankreasu. Doposiaľ brala tráviaci enzým kreón vo vyššej miere, ale je to, bohužiaľ, nedostatkový tovar.  Nepodarilo sa mi zistiť, koľko enzýmu obsahuj Váš prípravok, takže neviem určiť, či môže nahradiť kapsulu Creon. Žiaľ, pre mamu je stolica dosť náročná a výsledky má až po nasadení čapíka.

Za vaše odpovede vopred ďakujem.

S pozdravom

Edita

Odpoveď

Dr. Sára Tóthová

2024. 11. januára
(interná lekárka)

Milá Edita!

Zloženie produktov s obsahom enzýmov Kreon a Natural Swiss DigestFx je v mnohom podobné, no nie úplne rovnaké. Nie sú trvalo zameniteľné. Terapia „dolaďovania“ je pri tak závažnom ochorení a najmä po operácii veľmi dôležitá. To je možné len s kompletnou anamnézou a nedávnymi výsledkami testov. Odporúčam Vám navštíviť Vášho ošetrujúceho lekára alebo praktického lekára, ktorý Vám pomôže s tým, čím by sa dal Kreon natrvalo nahradiť (existujú aj iné prípravky s takmer rovnakým zložením). Ak je to potrebné len krátkodobo – dočasne, do návštevy lekára, môžete vyskúšať aj produkt DigestFx.

Prajem veľa zdravia!

S pozdravom,

MUDr. Sára Rebeka Tóthová

Požiadajte o radu

Dr. Podlupszki 
Volám sa Dr. Podlupszki (gastroenterológ), ukončil som štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Prahe, kde som v roku 1997 promoval. Potom  nasledovala interná prax v roku 2000 a následne gastroenterologická prax v roku 2004. Odvtedy pracujem ako špecialista gastroenterológ.

Chcel by som informovať svojich drahých čitateľov, že všetky vaše otázky sú pre mňa dôležité, ale moje zdroje sú, žiaľ, obmedzené pre moju zaneprázdnenosť ako lekára. Prosím kontaktujte ma len s otázkami týkajúcimi sa gastroenterológie, nakoľko na tieto otázky môžem odpovedať len z vyššie uvedených dôvodov. Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie!
S pozdravom Dr. Podlupszki

Dr Sára Tóthová Volám sa Dr. Sára Tóthová (interná lekárka), v roku 2016 som ukončila štúdium na Fakulte všeobecného lekárstva Univerzity v Debrecíne s vyznamenaním. Mojím detským snom bolo stať sa lekárom, a tak odvtedy pracujem v odbore s nadšením.

Dr. Baláź Dezsényi 
Volám sa Dr. Baláž Dezsényi (infektológ, špecialista na tropické choroby), v roku 2007 som ukončil všeobecnú lekársku fakultu Univerzity Semmelweis, mám špecializáciu v odbore infektológia a tropická medicína, mojím špeciálnym odborom je parazitológia, moja dizertačná práca je nová infekcia pásomnicou v EU, ktorá postihuje pečeň, alveolárnu som písal o charakteristike echinokokózy. Mojím cieľom je efektívna diagnostika a cielená liečba pacientov trpiacich parazitárnymi infekciami.

Naši odborníci, vy, sú vám k dispozícii. Prostredníctvom nižšie uvedeného formulára môžete klásť vaše otázky týkajúce sa vašich zdravotných problémov, ktoré Vám budú zodpovedané do 48 hodín.