Otázka

Vážený pán doktor,

Je veľmi pravdepodobné, že mám IBS, keďže kolonoskopia nezistila žiadne abnormality.

Chcel  by som absolvovať program CleanInside,  ale nemám jasno ohľadne vlákniny zaradenú do programu. Keďže nemám zápchu, ale veľmi časté vyprázdňovanie, aj 3-4 za deň, neviem, či by bola  vláknina dobrá. Čítal som, že vláknina sa odporúča,  ak má niekto zápchu.

Mám potom z celej kúry užívať len Slim čaj, resp. Slim čaj a Parasic, alebo všetky tri produkty?

Ďakujem,

Andrej

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2024. 30. januára
(gastroenterológ)

Milý Andrej!

Na základe Vašich informácií, by som odporučil najskôr produkt  Swiss Probiotix, ktorý pomôže obnoviť  poškodenú črevnú flóru a odstrániť hnačku. Potom by som odporúčal aj vo Vašom prípade celú kúru programu CleanInside na očistu čreva s užívaním všetkých troch produktov po dobu 2-3 mesiacov.

S úctou

MUDr. Podlupszki

Otázka

Vážený pán doktor,

bývam veľmi unavená a zle spávam.  Často mám kŕče a niekoľko rokov trpím refluxom. Mám aj artrózu,  ale to je už len čerešnička na torte. Nechcem ísť na operáciu.  Myslíte si, že by pomohla očista hrubého čreva?

S pozdravom

Júlia

 

 

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2024. 10. januára
(gastroenterológ)

Milá Júlia!

Čistenie hrubého čreva určite pomáha pri ťažkostiach, ktoré popisujete! Odstraňuje únavu, zmierňuje príznaky refluxu a užívanie čaju prispieva k tomu, aby sa  človek ráno budil oddýchnutý. Vďaka očiste čreva sa z organizmu odstráni aj nahromadené usadeniny a možné parazity. Uistite sa, že počas kúry užívate dostatok tekutín, aby ste sa vyhli nepríjemným pocitom spôsobenými zápchou alebo nadúvaním.

So želaním dobrého zdravia

MUDr. Podlupszki

 

Otázka

Vážený pán doktor,

Od februára tohto roku držím diétu, schudla som už 13 kíl, ale proces sa na dosť dlho zastavil. Momentálne vážim 60 kg a rada by som zhodila ešte 7-8 kíl. Zúčastnila som sa biorezonančného hodnotenia zdravotného stavu, kde sa zistilo, že mám problém s fungovaním hrubého čreva, ktoré má na stene veľa usadenín a mám prekyslený žalúdok. Nemám problém len s chudnutím, ale pri jedle mi neustále škvŕka v bruchu a keď nie, cítim sa nafúknutá. Chcela by som sa opýtať, aké riešenie by ste mohli navrhnúť na odstránenie vyššie uvedených problémov? Na internete som čítala o viacerých možnostiach a momentálne som v  rozpakoch, ktorú si vybrať.

Ďakujem

Brigitta

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2024. 04. januára
(gastroenterológ)

Milá Brigitta!

Programy NaturalSwiss na čistenie čriev a detoxikáciu môžu poskytnúť riešenie vašich problémov. Program na čistenie hrubého čreva pomáha odstrániť nahromadený odpad z hrubého čreva. Počas detoxikačnej kúry sa môžete zbaviť toxínov a ťažkých kovov usadených vo vašom tele.

S pozdravom,
MUDr. Csaba Podlupszki

Otázka

Vážený pán doktor.

V októbri som bol u lekára na kolonoskopii a diagnóza bola masívna divertikulóza sigmy. V poslednom čase mávam ráno mierne bolesti a horkú chuť v ústach. Moja otázka znie, môžem absolvovať detoxikačný kurz s bylinným prípravkom?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Michal

Odpoveď

Dr. Podlupszki

2023. 11. decembra
(gastroenterológ)

Dobrý deň Michal,

zvýšte príjem vlákniny.  Ale iba ak divertikuly nie sú zapálené. Ak nemáte ani horúčku, ani zvýšenú teplotu ani vysoké CRP v krvi.

S pozdravom

MUDr. Podlupszki

Otázka

Vážená pani doktorka,

rada by som vyskúšala program Clean inside črevnej očisty a detoxikačnú kúru Toxiclean spolu, ale chcela by som sa uistiť, či sa to vzhľadom na moju chorobu dá zvládnuť bez rizika. O mne: Som 41-ročná žena s diagnózou endometriózy pred 7 rokmi, po 4 operáciách, vrátane 20 cm odstránenia hrubého čreva a 40 % hysterektómie. Absolvujem záverečnú fázu umelého oplodnenia a myslela som, že by som si predtým mohla odstrániť toxíny v tele nahromadené z hormonálnej a inej medikamentóznej liečby.  Myslíte si, že môžem absolvovať detoxikačnú kúru bez vedľajších účinkov alebo iných rizikových faktorov? Časť hrubého čreva bola odstránená v roku 2015.

Ďakujem pekne.

S pozdravom

Diana

Odpoveď

Dr. Sára Tóthová

2022. 25. februára
(interná lekárka)
Milá Diana!
Kľudne absolvujte kúru. Prajem veľa síl a vytrvalosti!
S pozdravom

MUDr. Sára Rebeka Tóthová

Požiadajte o radu

Dr. Podlupszki 
Volám sa Dr. Podlupszki (gastroenterológ), ukončil som štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Prahe, kde som v roku 1997 promoval. Potom  nasledovala interná prax v roku 2000 a následne gastroenterologická prax v roku 2004. Odvtedy pracujem ako špecialista gastroenterológ.

Chcel by som informovať svojich drahých čitateľov, že všetky vaše otázky sú pre mňa dôležité, ale moje zdroje sú, žiaľ, obmedzené pre moju zaneprázdnenosť ako lekára. Prosím kontaktujte ma len s otázkami týkajúcimi sa gastroenterológie, nakoľko na tieto otázky môžem odpovedať len z vyššie uvedených dôvodov. Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie!
S pozdravom Dr. Podlupszki

Dr Sára Tóthová Volám sa Dr. Sára Tóthová (interná lekárka), v roku 2016 som ukončila štúdium na Fakulte všeobecného lekárstva Univerzity v Debrecíne s vyznamenaním. Mojím detským snom bolo stať sa lekárom, a tak odvtedy pracujem v odbore s nadšením.

Dr. Baláź Dezsényi 
Volám sa Dr. Baláž Dezsényi (infektológ, špecialista na tropické choroby), v roku 2007 som ukončil všeobecnú lekársku fakultu Univerzity Semmelweis, mám špecializáciu v odbore infektológia a tropická medicína, mojím špeciálnym odborom je parazitológia, moja dizertačná práca je nová infekcia pásomnicou v EU, ktorá postihuje pečeň, alveolárnu som písal o charakteristike echinokokózy. Mojím cieľom je efektívna diagnostika a cielená liečba pacientov trpiacich parazitárnymi infekciami.

Naši odborníci, vy, sú vám k dispozícii. Prostredníctvom nižšie uvedeného formulára môžete klásť vaše otázky týkajúce sa vašich zdravotných problémov, ktoré Vám budú zodpovedané do 48 hodín.